Most, hogy elkezdődik az adventi visszaszámlálás, ideje “leporolni” az előző évek során készült és egyben legnépszerűbb bejegyzéseket a karácsonyi kalendáriumokkal kapcsolatban.
Vasárnap meggyújtjuk az első szál gyertyát az adventi koszorún, ami azt jelenti, kevesebb, mint 4 hét van hátra Karácsonyig. Az Advent a Karácsonyra való spirituális, lelki felkészülés időszaka. A legkisebbek is érzik, hogy valami különleges közeleg, de még nem értik igazán, miről szól valójában ez az ünnep. Kislánykoromra visszagondolva még most is emlékszem, hogy mi, gyerekek milyen izgatottan vártuk a Mikulást (aki nemcsak az otthoni kiscsizmánkban hagyott nekünk ajándékot, hanem a nagyszüleinknél, sőt a keresztszüleinknél is), majd a Jézuskát (aki a Mikuláshoz hasonlóan a rokonainknál is hagyott nekünk ajándékcsomagokat, a karácsonyfa alatt), és milyen boldogan bontogattuk az ajándékokat.
Számtalan ötletem van arra, hogyan készülhetsz gyermekeddel együtt a Karácsonyra, hogy Ő is át tudja érezni, tudjon rá készülni, hogy az egész családnak felejthetetlen élményekben legyen része. Az elkövetkező hetekben olyan tippeket osztok meg Veled, melyek valóban különlegessé, izgalmassá tehetik a hátra levő időt, és közben természetesen a baba angolt is játékosan bele fogjuk csempészni. 🙂
Kezdjük rögtön egy könnyen, gyorsan kivitelezhető, egyszerű, de nagyszerű “kellékkel”, amit szerintem muszáj beszerezni, vagy elkészíteni.
Ünnepváró naptárak
Évekkel ezelőtt a csokis adventi naptár volt a “divat”. December 1-jétől kezdve 24 napon át, mindig kinyitottunk egy ablakot, ami mögött egy falatka csoki lapult. Az üzletekben most is nagyon sokféle közül választhatunk.
Manapság azonban egyre többen készítenek adventi kalendáriumot saját kezűleg is, amit össze sem lehet hasonlítani az előbb említett csokis változattal. Miért? Mert sokkal különlegesebb, egyedibb és személyre szabható. Nem muszáj csokival tömni a kicsiket, a kis zacskókba, tasakokba mandarint, narancsot, diót, mogyorót is rejthetsz és még sok más apróságot, ami tudod, hogy mosolyt csal az arcára.
Idén is a tavalyi és a 2 évvel ezelőtti kalendáriumunkat hasznosítom újra, de lehet, hogy újítok is azért, hogy ne múljon el az adventi naptár körüli varázs a megszokott dizájn miatt. 🙂
Anno piros vászonból varrtam 24 darab kisebb-nagyobb zsákocskát, amiket arany színű szalagok díszítenek.
2 évvel ezelőtt, idő hiányában csak az ablakpárkányon pihentek, szépen sorban. Amikor tavaly ilyenkor előkerestem a karácsonyi dobozunkat, melyben a díszeket tároljuk, a tartalmát átkutatva kezembe akadt egy áttetsző, piros anyag, és már meg is álmodtam az új dizájnt. 🙂 Egyszerű, filléres ötlet, de szerintem nagyon mutatós adventi naptár lett.
Így készült…
A piros anyag mindkét végét háztartási papírtörlő gurigára tekertem rá, és gemkapcsokkal rögzítettem. A felső gurigán átfűztem egy hosszú arany színű szalagot, és már el is készült az akasztó. Piros szatén szalagokat kötöztem rá, és ezekre csomóztam rá egyesével a 24 darab zsákot. Minden zsákocska kapott egy kis kártyát, amit kilyukasztottam, megszámoztam, és a szalaggal a zsákokra kötöttem. Ilyen lett… 🙂
Mit rejtenek?
Apró, fából készült, a karácsonyfára akasztható díszeket. Angyalkákat, kisvonatot, csengőt, hóembert, Kinder tojásból “kikelt” Mikulás sapkás Micimackót, Malackát, Baglyot. (A karácsonyi díszekkel együtt ezek is fel fognak kerülni majd a fára.) Pici zsebkönyveket a Télapóról és a Karácsonyra való készülődésről. És 2-3 Kinder tojást (köztük 1 Thomasossal, mert Marci nagy rajongója;)).
Készüljünk játékosan az ünnepekre!
Ez a “csomagolós” kalendárium kiváló lehetőséget teremt egy kis angolozásra, minden napra egy (új) szó játékra. (Kartonpapírra is rajzolhatsz az ünneppel kapcsolatos dolgokat.) A zsák kibontása előtt válts angolra, majd nézzétek meg, mit rejt! Nevezd meg angolul! (Nincs szükség fordításra, hiszen látja, hogy mi az.) Gyűjtsétek kis dobozba őket, és minden nap ismételjétek át az összes addigi szót! Ezt egyébként már babákkal is lehet játszani, csak vigyázz, ne legyenek túl aprók a kincsek, nehogy véletlenül lenyeljen valamit! Ha kitartó és következetes vagy, december 24-re gyermeked már rengeteg angol szót fog ismerni. 🙂
Kedvet kaptál az angolozós kalendárium elkészítéséhez, de nem szeretsz varrni, nincs varrógéped? Készíthetsz egyet papírból is az újrahasznosítás jegyében! Nézd meg ezt!
Ne csak olvasd, láss is neki! Még most sem késő! Sőt! Meglátod, nagy sikered lesz! 🙂
Sok sikert, kellemes készülődést!
Timi
Csatlakozz hozzánk a Facebookon is! Ha így teszel, azonnal értesülsz a legfrissebb bejegyzésekről és egyéb érdekességekről!
*********************************************************************************************
Ha nem szeretnél lemaradni a játékos nyelvtanulással kapcsolatos bejegyzésekről, és szívesen olvasnál a korai angol tanulással kapcsolatban, iratkozz fel hírlevelünkre! Ráadásul azonnal Tiéd az Angol tanulás a legkisebbeknek című ingyen letölthető e-book! Kattints ide!
*********************************************************************************************