Fontosnak tartod, hogy gyermeked korán megismerkedjen az angol nyelvvel? Alap szinten beszéled a nyelvet? Elég elszánt és kitartó vagy? Te is átadhatod neki az angol nyelvet!
Hogyan? Ebből a bejegyzésből megtudhatod. Olvasd tovább!
Ebben a cikkben összefoglaltam Neked azt a hat legfontosabb tényezőt, ami segítségedre lesz, ha úgy döntesz, belevágtok az angol nyelv játékos tanulásába. Íme.
- Akkor kezdeményezd a játékot, amikor a kicsi nem fáradt, jó kedve van, és kapható egy kis közös mókázásra. Fontos, hogy megteremtsd az angol játszópercek hangulatát, szeretetteljes, nyugodt légkört! Arra az időre, amíg idegen nyelven játszotok, dobj el mindent (fakanalat, portörlő rongyot, porszívót), tedd félre a gondokat, és csak a kicsire figyelj! Ne hagyd, hogy bármi vagy bárki megzavarjon titeket!
- Előre válassz ki néhány szót vagy egy témát, amit szeretnél játékosan megtanítani Neki, és demonstráld is azokat! Keltsd fel az érdeklődését, és motiváld! A plüssállatkák és a bábok is nagy segítséget jelentenek. Mindig felkeltik a gyerekek érdeklődését, még az egészen kicsi babák is nagy szemekkel figyelik ezeket az izgő-mozgó játékszereket.
- Kapcsold össze a témát mondókákkal és dalokkal, amik ritmusukkal, fülbemászó dallamukkal nemcsak jó szórakozást jelentenek mindkettőtöknek, de nagy mértékben elősegítik az új nyelvi szerkezetek megismerését és a hatékony rögzülést.
- Alkalmazd életszerű helyzetekben, rendszeresen azokat a szavakat, kifejezéseket, mondatokat, amiket idegen nyelven át szeretnél gyermekednek adni – a napi rutin részeként és spontán módon! Bizonyított tény, hogy a nyelvtanulás, nyelvelsajátítás akkor a leghatékonyabb, ha a kis nyelvtanuló nemcsak látja és hallja az új dolgokat, hanem csinálhatja is. Amit lát és mond, azt könnyen elfelejti, de amit csinál is, arra emlékezni fog.
- Erősítsd az önbizalmát! Ha azt érzi, hogy pozitív visszajelzéseket és pozitív megerősítést kap, az szárnyakat fog adni neki. Biztasd, dicsérd minden idegen nyelven történő próbálkozásáért! Ne az esetleges hibákra fókuszálj, mert ezzel csak gátlásokat és szorongást keltesz benne.
- Motiváció. Használj olyan érdekes, színes, figyelemfelkeltő segédanyagokat, amik ösztönzőleg hatnak rá (például képek, kártyák, kirakók, kifestők), kicsid életkorának és nyelvi szintjének megfelelő mesekönyveket (már akár 6 hónapos kortól is), és játsszatok olyan játékokat, amiket különösebb erőfeszítés és előkészület nélkül akár az egész család együtt játszhat (például bújócska, fogócska, labdázás).
A többi már csak a fantáziádon és a kreativitásodon múlik.
Ne feledd, hogy minden kezdet nehéz, de aztán minden megy magától, mint a karikacsapás! 🙂
Próbáljátok ki!