Izgő-mozgó sajtkukac? Minden érdekli, de pár percnél tovább semmi sem köti le a figyelmét? Szeretnéd átadni neki az angolt, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá? Kíváncsi vagy, más szülők hogyan érik el, hogy gyermekük szívesen merüljön el az angol nyelv játékos, észrevétlen tanulásában? Hogyan keltsd fel gyermeked érdeklődését az angoltanulás iránt? Olvasd el a mai játékötletet, és hagyd, hogy szárnyra keljen a képzeleted! Ha semmi nem ugrik be, készíts Te is hasonlót! De mit is?
Baba- és kisgyermek angol online tanfolyamosunk, Karolina osztotta meg velünk ezt a kreatív ötletet, melyet kislánya első szülinapjára készített sok-sok szeretettel és nagy gonddal. Megengedte, hogy Nektek, a blog olvasóinak is megmutassam, amit ezúton is nagyon köszönök! 🙂
Mágnestábla játékos angolozáshoz
Karolina lelkesen mesélt arról, honnan jött az ötlet, és hogyan készítette a képen látható másnestáblát. Nagy munka volt, sokat dolgozott vele, de megérte a fáradságot, mert a kislánya teljesen oda van érte! 🙂 (Nézd, hogy figyel!)
Anyósoméknál kiderült, hogy Karolin baba beleszeretett a hűtőmágnesekbe, illetve a le-felrakásukba. Ez adta az ihletet. Szülinapi ajándékként csináltam egy hóembert, csillagot, fenyőfát -mind mágnessel a közepén – és a téli tájjal “bevont” mágnestáblát. Különböző anyagokat használtam (mind maradék vagy szétment ruha), hogy megtapogathasson finomabb és durvább anyagokat is, és varrtam rá más anyagból, például a házikót, de hímeztem is, például a fenyőfát. A házikó teteje nincs levarrva, így az zseb és oda is el tudnak bújni Rudolfék, ha peek-a-boo-zni akarnak. A tapintás fejlesztése mellett mindent angolul játszunk a táblán, szóval 2 in 1. Remélem, más is kedvet kap az alkotáshoz!:)
Karolina
Kreatív ötletek baba angolozáshoz
Nagyon tetszik a mágneses megoldás, nagyon izgalmas a kicsik számára, mégis biztonságos, mert nem tudják lenyelni, és a szereplőket a hűtőre is oda tudják “ragasztani”, ha úgy tartja kedvük. Biztos vagyok benne, hogy sok kreatív anyuka fantáziája kapott most szárnyakat. A keresztfiam 1. szülinapjára én is készítettem egy hasonlót, tavaszi dizájnnal egy falvédőt, csak az nem mágneses, hanem tépőzáras volt állatkákkal. Nézd meg itt! Nyelvátadó apukáknak pedig ezt a barkácsolós játékötletet ajánlom sok szeretettel!
Hogyan készítsd el a mágnestáblát?
- Nézz körül otthon, milyen maradék anyagok várják, hogy felhasználásra kerüljenek, milyen feleslegessé vált, kiselejtezett rucik foglalják a helyet a szekrényben. Válogass össze sok színes anyagot! Legjobb, ha a tapintásuk is különböző (pl. vatelin és szatén).
- Ha Te is mágneses táblát szeretnél, szerezz be egyet papírírószerben! Ha egy sima táblával is megelégszel, használhatsz jó vastag kartonpapírt (vagy egy vastagfalú dobozt is szétvághatsz).
- Ha nem vagy a varrógép mestere, sebaj, ragasztóval is készíthetsz remekművet!
- Készíthetsz az évszaknak megfelelő összeállítást, amit kombinálhatsz gyermeked kedvenc figuráival. A variációknak igazából csak a képzeleted szabhat határt.
- Karolináékhoz hasonlóan Te is készíthetsz zsebeket, és oda elbújtathatjátok a kedvenceket.
- Ahogy telik-múlik az idő, mindig bővítheted egy-egy új taggal a csapatot. 🙂
Hogyan használd?
Ez a mágnestábla tökéletes a játékos angolozáshoz! Kezdődhet a játék!
Az elkészült kép a figurákkal mindig az angolozáshoz legyen kötve. Ezt megértik, és könnyen elfogadják a gyerekek, de fontos, hogy ragaszkodj ehhez a “szabályhoz”, és soha ne változtasd meg. A figurák is csak angolul beszélnek.
Megtanulhatjátok angolul a képen szereplő dolgokat, a kedvenceket, gyakorolhatjátok a színeket, számolhattok, dalokkal összekapcsolhatjátok stb.
Mágnestábla játékos angolozáshoz? Mekkora ötlet! Ugye? Kedvet kaptál? Akkor rajta!
Jó munkát, jó szórakozást, vidám angolozást!
Timi
Ui: További mágneses ötletekért nézz vissza a héten! 🙂