Nem tudom, Luca mit akart megköszönni ezzel, de szépen kiszínezte a weather wheelt, és a hátuljára ezt írta:
🙂 Hát igen, kérem szépen, újabb tanulságokat vonhatunk le a korai nyelvtanulással, nyelvátadással kapcsolatban. Megérteni és megszólalni egy idegen nyelven csak egy dolog. Csakhogy az iskolában már írni is kell… Ráadásul helyesen kell leírni az angol szavakat, ami nem egyszerű, hiszen legtöbbször nem úgy ejtjük, ahogy írjuk…
Tanulság?
A kisiskolások vállát egyszerre két dolog is nyomja (és akkor még csak az angolról beszéltünk): iskolába kerülve, kötelező jelleggel a nulláról kezd idegen nyelvet tanulni, ami teljesen idegen a számára, az új szavakat leírni is meg kell tanulnia, ami nem kis feladat. Nincs kecmec, muszáj! Az a gyermek, aki az iskola kapuját már biztos idegen nyelvi alapokkal lépi át, könnyen, gond nélkül veszi az akadályokat, van önbizalma, és természetes számára a nyelvtanulás, még akkor is, ha a tudása nem kézzelfogható. És a helyesírás? Megtanulja. És ahelyett, hogy azon görcsölne, hogy is mondjuk ezt vagy azt angolul, már tudja is, mondja is. Kisujjból kirázza. Már írja is. 🙂
100 szónak is egy a vége: kisgyermekkorban nyelvet tanulni jó! Az egész egy nagy kaland, egy felfedezőtúra, ahol nincsenek korlátok és szabályok, ahol szabad hibázni, és ahol a gyereknek nincs más dolga, mint játszani. Angolul. Ehhez kellünk mi, szülők. Hogy legyen lehetősége angolul is játszani.
Szegediek figyelem!
Ha szegedi vagy, és úgy érzed, egyedül vagy ezzel a feladattal, vagy túl nagy falatnak tűnik számodra a korai nyelvátadás, gyertek el egy foglalkozásra az angol játszócsoportomba, és játsszunk együtt! Ha pedig hasznos, élménydús nyelvtanulós nyári programot keresel gyermekednek, ezt semmiképp se hagyjátok ki!
MESÉSEN JÓ GYEREK ANGOL TÁBOR! 🙂
Timi